Z życia naszej szkoły
Czas pożegnań
29 czerwca spotkaliśmy się ostatni raz w tym roku na uroczystej akademii. Pani dyr. Aleksandra Wojdylak podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za cały rok wytężonej pracy. Gratulowała pięknych wyników w nauce, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody.
W ten dzień żegnaliśmy również klasę IIIg. Uczniowie wraz z panią wychowawczynią Ewą Wresiło przygotowali wspaniały program artystyczny. Zachwycili piękną dekoracją, zabrali nas w „Rejs wspomnień”. Złożyli podziękowania i kwiaty na ręce wszystkich, którzy wspierali ich w czasie pobytu w naszej szkole.
Klasy drugie żegnając się ze starszymi kolegami ofiarowały im pamiątkowe zdjęcia. Potem klasy gimnazjalne wspaniale bawiły się przy muzyce.
Życzymy wszystkim słonecznych i udanych wakacji.
Piknik Rodzinny
Jak wiecie, co roku odbywa się jest w naszej szkole piknik rodzinny. Tym razem zorganizowany był pod hasłem "Rodzino żyj zdrowo" i związany był z tematem projektu, jaki realizowali uczniowie z klas I, II, i III naszego gimnazjum. Dlatego najpierw mieliśmy możliwość dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o zdrowiu i zdrowym trybie życia z prelekcji przygotowanych przez naszych kolegów z gimnazjum. Później uczestniczyliśmy w zabawach i konkursach oraz w przygotowywaniu zdrowych kanapek, sałatek, past i napojów. Ale finałem pikniku – mimo wszystko- musiało być ognisko i - choć niezdrowa - to jednak pyyyyszna pieczona kiełbaska.
Piknik "O Uśmiech Dziecka"
Jak zwykle piękna pogoda. Jak zawsze pierwszorzędna zabawa i mnóstwo atrakcji! Wiadomo o czym mowa: to piknik O UŚMIECH DZIECKA, organizowany dla nas – niepełnosprawnych uczniów z podbeskidzia. Jak zwykle było wiele atrakcji i konkurencji sportowych, a dodatkowo w tym roku – tuż przed EURO 2012 mieliśmy możliwość spotkania z najlepszymi piłkarzami naszego regionu.
Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Mowy z Ust
w Katowicach
Wspólna zabawa i sprawdzenie swoich umiejętności w odczytywaniu mowy z ust towarzyszyła naszym koleżankom: Patrycji Pietyrze, Agnieszce Janosz i Paulinie Olszewskiej podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Odczytywania Mowy z Ust, zorganizowanego w dniach od 30. maja do 1. czerwca. w Katowicach.
Spośród dziesięciu ośrodków wyłoniono zwycięzców – nasza Agnieszka zajęła I miejsce w rywalizacji uczniów klas VI. Paulina zajęła miesce III a Patrycja – VI. Zespołowo zajęliśmy II miejsce.
Organizatorzy zapewnili świetną zabawę i wiele innych atrakcji, m.in. zwiedzanie kopalni Guido w Zabrzu.
Wrzuć na luz
Miejski Dom Kultury był organizatorem pierwszego Bielskiego Konkursu Satyrycznego "Wrzuć na luz", w którym udział wzięło 111 osób z całej Polski. Do konkursu można było zgłaszać prace literackie, plastyczne oraz fotograficzne. W tej ostatniej kategorii dwoje naszych uczniów - Patrycja Pietyra i Kamil Berek - otrzymali wyróżnienia. Gratulacje!
Wycieczka do Ojcowa
Na 25 maja zamówiliśmy piękna pogodę i autokar, który zawiózł nas prosto do Ojcowa i Ojcowskiego Parku Narodowego po niezapomniane widoki i wspomnienia z tego magicznego miejsca. Zwiedzaliśmy Muzeum, Jaskinię Łokietka, ruiny zamku w Ojcowie i zamek w Pieskowej Skale, widzieliśmy też Maczugę Herkulesa.
Warto było - tak blisko nas są naprawdę ciekawe i piękne miejsca!
Dni otwarte Państwowej Straży Pożarnej
15 maja 2012 roku w ramach Dni Otwartych Państwowej Straży Pożarnej zwiedziliśmy nową jednostkę Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Oglądaliśmy najnowsze wozy strażackie różnego typu z ich wyposażeniem. Panowie strażacy zaprezentowali nam swoje różne mundury i ekwipunek w zależności od rodzaju akcji ratunkowej. Pokazano nam również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Ponadto byliśmy świadkami wezwania i wyjazdu ekip strażackich do pożaru.
Ogólnopolski Przegląd Teatrów w Szczecinie
To było wielkie wydarzenie dla naszych zuchów. Grupa zuchowa z naszej szkoły uczestniczyła w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu, który odbył się w dniach 25-27 marca.
Nasi uczniowie zaprezentowali się w spektaklu "Lustereczko" . Wystąpiliśmy obok wspaniałych grup teatralnych z różnych ośrodków całej Polski. Nasze aktorki: Kasia Kozak i Weronika Krajewska otrzymały specjalne wyróżnienia.
Mieliśmy też okazję zwiedzać najciekawsze zabytki Szczecina, a uwieńczeniem pobytu była wycieczka do Międzyzdrojów.
XVIII Turniej Piłkarski
W dniu 14 marca nasza drużyna piłkarska w składzie: Kamil Cendry, Dawid Broża, Paweł Chwistek, Ewa Liścioch, Mateusz Chrapek, Sebastian Handerek, wzięła udział w XVIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej. Pierwszy mecz, z drużyną z Pszczyny – przegraliśmy 1:0; podobnie drugie spotkanie z piłkarzami z Cieszyna 4:0. Zajęliśmy VII miejsce, ale dla nas najważniejszy jest udział i możliwość spotkania się z rówieśnikami z innych szkół.
Z podziwem patrzyliśmy na najlepszych – w tym roku była to drużyna z Sosnowca.
Bal karnawałowy
Bal karnawałowy odbył się w tym roku Na zamku Królowej Śniegu.
Na zabawę przybyło dużo dzieci przebranych za bohaterów tej bajki.
Królem i królową balu zostali Kaj, czyli Szymon Sapeta i Gerda, jego przyjaciółka czyli Kasia Mulawka.
HURA! Bardzo podobało się wszystkim ich przebranie.
A potem spod palców: Dj'a (Di dżeja) Aro (czyli Arka) gruchnęła muzyka i wszyscy ruszyli w TANY. Tańczyliśmy szybko, wolno,
w parach, w grupach, w kółeczku i osobno.
W przerwie pochłonęliśmy pizzę, szejki i hamburgery. Na pamiątkę wspaniałej zabawy dostaliśmy figurki postaci z filmu „Kot w butach”.
Serdecznie dziękujemy samorządowi za zorganizowanie całego balu.
PROSIMY O JESZCZE!
„Szkolna” Wigilia
W tym roku spotkanie wigilijne rozpoczęło przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez panią Ewę Mazur, panią Danusię Uniwersał i naszych najmłodszych kolegów z klasy I, II i II szkoły podstawowej. W bajkowy (dosłownie – co widać na fotografiach) sposób wprowadzili nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.s
To już tradycja w naszej szkole, że dzień lub dwa przed zimową przerwą świąteczną, zanim rozejdziemy się do domów, aby świętować z naszymi rodzinami, spotykamy się wszyscy razem: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, czasem też rodzice na wspólnym kolędowaniu i dzieleniu się opłatkiem.
Nie wszystkie życzenia potrafimy wypowiedzieć, ale zawsze staramy się wyrazić je tak, jak potrafimy najlepiej.
Mikołaj
Nawet, jeśli niektórzy z nas przestali wierzyć już w Mikołaja, albo myśleli, że Mikołaj to tylko przebrany nasz pan Jacek, to na pewno bardzo się zdziwili. Przyszedł, i to prawdziwy!
Spotkaliśmy się z nim w centrum handlowym Gemini – tam nas zaprosił, bo tam też mógł spotkać inne dzieciaki.
To było bardzo miłe spotkanie. Mikołaj nawet próbował porozumieć się naszym językiem – językiem migowym. Mogliśmy z nim chwilę porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie, ale najważniejsze, że nikt z nas nie odszedł bez prezentu.
Dziękujemy, Mikołaju!
Studio Filmów Rysunkowych
W dniu 2 grudnia 2011 udaliśmy się na wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Rozpoczęliśmy od seansu w kinie, gdzie ogladaliśmy kilka
filmów rysunkowych, które zostały wyprodukowane w Bielskim Studio. Następnie
mielismy okazję zobaczyć jak powstawały filmy rysunkowe przed "epoką
komputerów". Jak czasochłonna, ale i ciekawa była to praca. Jak rysownicy
potrafią wyczarować naszych ulubieńców Bolka i Lolka oraz sprawić, że się
poruszają. Ogladaliśmy równiez w jaki sposób technika komputerowa ułatwia
pracę przy produkcji filmów rysunkowych. Posłuchalismy ciekawych i zabawnych
opowieści Pani przewodnik oraz zrobiliśmy sobie zdjęcia z bohaterami filmów
naszego dziweciństwa.
Andrzejki
Koniec listopada
zawsze kojarzy nam się z andrzejkowym wieczorem i andrzejkowymi
wróżbami. Aby tradycji stało się zadość, 29 i 30 listopada zorganizowaliśmy dla gimnazjum i szkoły podstawowej wieczór wróżb i zabaw. Wyjątkowo w tym roku w pierwszy dzień bawiła się młodzież starsza a w drugi dzień młodsi uczniowie.
Najbardziej znaną wróżbą jest
oczywiście lanie wosku. Dużą miskę napełniliśmy wodą, a w garnuszku
topiliśmy wosk. następnie przez ucho od klucza wylewaliśmy go na
wodę. Gdy zastygł, utworzył formy, które odpowiednio podświetlone
na ścianie utworzyły cień, z którego odczytaliśmy przyszłość.
Pola Nadziei rok 2010 – 2011
Rok szkolny 2010/2011 był kolejnym rokiem naszej pracy na rzecz powstającego w naszym mieście hospicjum stacjonarnego. To znaczy, że kolejny rok uczestniczyliśmy w akcji „Pola Nadziei.”
Postanowiliśmy włączyć i zachęcić do czynnego uczestnictwa w akcji jak największą grupę ludzi dobrej woli z naszego najbliższego otoczenia. Między innymi na zebraniu rodziców przybliżyliśmy ideę akcji i usłyszeliśmy zapewnienia, że rodzice wesprą nasze działania. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. Już w grudniu, w czasie kiermaszu bożonarodzeniowego, rodzice, babcie, ludzie dobrej woli pomogli w przygotowaniu dekoracji świątecznych, sprzedawanych potem w kościele, dzięki czemu udało nam się zebrać kwotę 1200 zł. Podobną pomoc otrzymaliśmy od nich w kwietniu, kiedy organizowaliśmy kiermasz przed Świętami Wielkanocnymi. Wspólnymi siłami zebraliśmy wtedy 1000 zł.
O tym, że nasze starania nie idą na marne, mogliśmy przekonać się osobiście odwiedzając plac budowy i podziwiając w jakim tempie idą prace.
Dzięki akcji stale wzrasta nasza wiedza na temat opieki hospicyjnej i wrażliwość na potrzeby ludzi chorych.
W czerwcu zakończyliśmy tegoroczną edycję „Pól Nadziei”, ale na pewno w nowym roku szkolnym będziemy naszą działalność kontynuować.
Święto Niepodległości
W czwartek, 10 listopada spotkaliśmy się wspólnie na uroczystej akademii, aby uczcić 123 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zuchy przygotowały bardzo ciekawą inscenizację, dzięki której lepiej zrozumieliśmy, co to rozbiory, niewola, a potem odzyskanie niepodległości. Było uroczyście, biało-czerwono dzięki kotylionom, które sami zrobiliśmy. I było słodko! Prawdziwą niespodzianką był biało-czerwony deser dla wszystkich.
Październik miesiącem dobroci dla zwierząt
Październik jest "miesiącem dobroci dla zwierząt". Dlatego, już czwarty raz przeprowadziliśmy akcję zbierania pokarmu, misek i koców dla zwierząt przebywających w bielskim schronisku przy ul. Reksia.
W tym roku gościliśmy pana Zdzisława Szwabowicza - kierownika i lekarza weterynarii w schronisku. Z radością przekazaliśmy "prezenty" dla zwierząt.
W akcji uczestniczyli prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na ręce opiekuna Koła Przyrodniczo-Ekologicznego otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniem za przeprowadzenie naszej akcji.
Dzień Edukacji Narodowej
W Święto Edukacji Narodowej zaprosiliśmy naszych nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na nietypowy „poczęstunek.” Były życzenia i ciepłe słowa, ale zamiast kwiatami obdarowaliśmy ich… owocami i warzywami. Chcemy, żeby wiedzieli, że też o nich dbamy.
„Życzymy Wam zdrowia, Kochani Nauczyciele!
Zdrowia i sił do codziennej pracy w szkole.”
Wybory do Samorządu Szkolnego
4 października, na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi w Polsce, w naszej szkole również odbyły się wybory. Wybieraliśmy nasz Szkolny Samorząd. Spośród wielu kandydatów, którzy mieli różne pomysły na zmiany w naszej szkole, wybraliśmy tych najlepszych: Dawida Brożę na przewodniczącego oraz Magdę Gluzę, Monikę Janosz, Agnieszkę Janosz, Paulinę Olszewską, Patrycję Pietyrę i Arka Owczarza. Mamy nadzieję, że wspólnie z paniami opiekunkami: Iwoną Leraczyk, Kingą Tomasiak i Wiesławą Błaszcz-Drużkowską, zrealizują w tym roku szkolnym wiele ciekawych pomysłów. Życzymy im wytrwałości i siły do pracy w Samorządzie.
Sprzątanie Świata
Już kolejny raz uczestniczyliśmy w akcji "Sprzatanie Świata". 19.09.2011 posprzątaliśmy najbliższą okolicę naszej szkoły.
W tym roku sprzątała klasa VI.
Zaczynamy nowy rok
Czy ktoś lubi 1 września? Sądząc po naszych minach – my lubimy. Wracamy do szkoły po wakacjach wypoczęci, uśmiechnięci, opaleni. Wiemy, że nowy rok szkolny przyniesie oprócz pracy wiele atrakcji i niespodzianek. Przecież szkoła to nie tylko nauka, zwłaszcza taka szkoła jak nasza!
W tym roku dołączyły do nas trzy nowe koleżanki. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyszły: Rozalia John i Julka Lubińska (obiecujemy opiekować się i pomagać naszym pierwszakom), a do klasy pierwszej gimnazjum: Weronika Druzgała.
Witamy nowe koleżanki i życzymy im, aby w szkole szybko poczuły się tak dobrze, jak my.
|