26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Zakończenie trwało prawie cały dzień, a wszystko przez pandemię koronawirusa. Niestety nie spotkaliśmy się jak zawsze na uroczystej akademii. Nie było żadnego przedstawienia, życzeń i pożegnań w gronie wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Ze względów bezpieczeństwa klasy przychodziły o określonych godzinach po odbiór świadectw i nagród za szczególne osiągnięcia. Spotykaliśmy się tylko z wychowawcą, panią dyrektor i kolegami z klasy.
Mimo dość smutnego rozstania ze szkołą, jesteśmy pełni nadziei, że we wrześniu nowy rok szkolny przywitamy wszyscy razem i będziemy się uczyć już tylko w szkole.
Wspaniałych i bezpiecznych wakacji!
Komiksowo
Uczniowie w czasie pandemii nie tylko pięknie piszą ale i .... rysują komiksy. Powyżej praca Błażeja.
Życie w czasach koronawirusa oczami naszych uczniów
Dwoje naszych uczniów napisało ciekawe prace o swoim życiu w czasie pandemii koronawirusa. Zapraszamy do lektury...
O godzinie 9:00 odbyła się akademia z okazji tego najwspanialszego święta :) Pani dyrektor Daria Biernat-Cudak, złożyła wszystkim uczniom życzenia. Cała akademia odbyła się online! Bawiliśmy się wszyscy biorąc udział w quizach przygotowanych na Kahoocie. Mogliśmy sprawdzić czy pamiętamy różne szczegóły z naszej szkoły. Była też niespodzianka! Musieliśmy ze zdjęć z dzieciństwa, odgadnąć naszych nauczycieli.
Konkurs logopedyczny „Ćwiczenia oddechowe z dmuchawcami”
Gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym projekcie. Przesłaliście piękne zdjęcia! A najważniejsze, że pooddychaliście na świeżym powietrzu. Ćwiczenia oddechowe są bardzo ważne. Pogłębiają oddech, wydłużają fazę wydechową i ćwiczą przeponę. Sprawność układu oddechowego jest na wagę złota, szczególnie w dzisiejszych czasach! Warunkuje również piękną wymowę, to wszyscy wiecie :)
Gratuluję wszystkim uczniom zapału i zaangażowania. Mam nadzieję, że cieszycie się piękną wiosną. Logopeda Iwona Leraczyk.
Kredowy mural
Nawet kiedy nie możemy uczyć się i pracować w szkole to i tak udaje nam się osiągać sukcesy. Z radością chwalimy się naszymi najnowszymi osiągnięciami: nasi koledzy Alan, z klasy VI, Karol z klasy VII i Mikołaj z klasy IV zdobyli nagrody w organizowanym przez Miejski Dom Kultury Olszówka w Bielsku-Białej konkursie na kredowy mural. Liczyły się chęci i pomysł. No i oczywiście staranne wykonanie.
Nasze sukcesy to w kategorii KLASY IV-VII:
I miejsce - Nogawczyk Alan, SP 39 w Bielsku-Białej
II miejsce - Drozdek Karol, SP 39 w Bielsku-Białej
II miejsce - Madej Mikołaj, SP 39 w Bielsku-Białej
Uczniowie naszej szkoły prowadzą dziennik wydarzeń, który jest sposobem na spędzenie czasu i nauką dla wszystkich uczniów. To nowe zadanie jest szczególnie ważne w trudnym czasie, gdy nie możemy się uczyć w budynku szkolnym.
Prowadzenie dzienniczka wraz z dzieckiem ma szerokie działanie terapeutyczne: m.in.:
- rozwija komunikację niewerbalną i werbalną, umiejętność prowadzenia dialogu (rozumienie i bycie rozumianym),
- wyraża emocje dziecka,
- porządkuje jego świat, najbliższe, znane mu otoczenie i pozwala poznać nowe,
- rozwija słownictwo- łatwiej jest uczyć się nowych znaczeń w emocjonalnych kontekstach sytuacyjnych,
- jest świetną wspólną zabawą z dorosłym opiekunem.
Na naszej stronie prezentujemy wybrane przez uczniów kartki z dzienniczka wydarzeń. Galeria prac z pewnością będzie się z czasem zwiększać.
Serdecznie pozdrawiamy, U. Michalska, pedagog szkolny i H. Bemben, psycholog.
Dzieci uczą rodziców
W związku z tym, że nie możemy na razie na terenie szkoły kontynuować akcji „Dzieci Uczą Rodziców” zachęcamy Dzieci i Rodziców klas 1-3 do dalszego udziału w niej pod hasłem „Dzieci uczą Rodziców w domu”. Pomogą nam w tym materiały zamieszczone na stronie Centrum Rozwoju Lokalnego pod linkiem https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Proponujemy razem z dziećmi zrealizować lekcje:
- w kwietniu 6 - Kosmos,
- w maju 9 – Świat dinozaurów
- w czerwcu 10 – Motoryzacja.
Jeżeli ktoś ma ochotę oczywiście może wspólnie z Rodzicami i Rodzeństwem zrealizować wszystkie proponowane lekcje. Życzymy dzieciom i Rodzicom przyjemnej nauki i zabawy.
Pani Ola Wojdylak i Pani Ewa Mazur
Masz tę moc - książeczka o korona wirusie
Polecamy do przeczytania ilustrowaną książeczkę dotyczącą korona wirusa. Książeczka tłumaczy w spokojny i zrozumiały sposób, czym jest korona wirus i jak przed nim się ustrzec.
#zostanwdomu - plastycznie
Mimo tego, że jesteśmy cały czas w domu to nie nudzimy się. Na zdalnych zajęciach wykonaliśmy piękne kartki i ozdoby świąteczne. Niektóre z nich możecie obejrzeć - przesłali je Jacek, Karolina, Błażej, Mikołaj, Nadia, Karol, Roksana i Tomek.
Niespodziewany remont
My tu sobie pracujemy z konieczności w domach a nasza szkoła wcale, a wcale nie jest zamknięta. Codziennie możemy zastać w niej panią dyrektor, panią sekretarkę i pracowników obsługi. Pojawili się także goście, którzy jak w piosence "stukają, pukają...". Korzystając z naszej nieobecności remontują niektóre pomieszczenia. Ciekawe czy po zdjęciach rozpoznacie gdzie się najbardziej zmieni nasza szkoła.
Dzień kobiet
To nie Święto Kapelusza – to Dzień Kobiet w naszej szkole. Powszechnie jednak wiadomo, że w kapeluszu każda pani wygląda elegancko i uroczo, dlatego poprosiliśmy nasze koleżanki, żeby na chwilę zaprezentowały się właśnie w kolorowych kapeluszach.
Wyglądały naprawdę pięknie, co udało nam się uwiecznić na zdjęciach (obejrzyjcie naszą galerię z prawdziwej sesji fotograficznej!)
Wszystkim naszym koleżankom, w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego: wspaniałych podróży, kolorowych marzeń, pięknych sukienek, pieska, kotka, chomika…co tylko chcecie!
Ale najważniejsze: bądźcie zawsze uśmiechnięte i szczęśliwe.
Zabawa karnawałowa 2020
W tym rok zabawa karnawałowa w naszej szkole była “Zabawą w kratkę” ponieważ po raz pierwszy połączona była ze świętem Szkocji, przygotowanym przez naszą panią anglistkę - panią Monikę.
Mieliśmy okazję poznać krótką historię zabytki i tradycje Szkocji dzięki prezentacji przygotowanej z okazji tego święta. Później cały bal odbywał się już pod hasłem Szkocji, kratek i krateczek. Wystroiliśmy się i tańczyliśmy na szkocką nutę, braliśmy też udział w szkockich zabawach.
Ostatni dzień karnawału był więc dla nas bardzo udany.
Dziękujemy wszystkim organizatorom!
Dzień Otwarty Szkoły
13 lutego 2020r. w naszej szkole zorganizowany został Dzień Otwarty Szkoły, w którym wzięli udział zaproszeni przez nas Goście Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku – Białej Pan Janusz Kaps, Inspektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej Pani Elżbieta Milewska, Dyrektorzy i Nauczyciele przedszkoli miejskich, poradni psychologiczno-pedagogicznych, nasi Absolwenci a przede wszystkim Rodzice i Dzieci zainteresowani podjęciem nauki w naszej placówce.
Pani Dyrektor Daria Biernat-Cudak przywitała gorąco wszystkich zebranych i przedstawiła naszą szkołę oraz to, co oferuje ona dzieciom i młodzieży z wadą słuchu i afazją w zakresie edukacji i wychowania.
Pani Aleksandra Wojdylak przybliżyła krótką historię szkoły a także zapoznała zebranych z problemem afazji dziecięcej rozwojowej i nabytej, jej rodzajów i objawów. Podkreśliła konieczność dokonania diagnozy i poddania dziecka fachowej terapii neurologopedycznej, psychologicznej i pedagogicznej.
Następnie pani psycholog Hanna Bemben poinformowała o tym, jak powinna wyglądać droga do uzyskania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla dziecka z wadą słuchu lub afazją, które jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia nauki w naszej szkole.
Mieliśmy również możliwość obejrzenia premiery nowego filmu promującego szkołę, którego autorem jest nasza pani logopeda: Iwona Leraczyk.
Po filmie Goście zostali poproszeni o zapoznanie się ze szkołą a także zaproszeni na pokazową lekcję w klasach młodszych.
Lekcję poprowadziła pani Ewa Mazur i była to zarazem 4 lekcja w ramach akcji „Dzieci uczą Rodziców”. Tym razem tematem była ekologia. Nasi koledzy z klas młodszych zaprezentowali się z jak najlepszej strony, wykazali się dużą wiedzą, pracowali z zaangażowaniem i zapałem.
W lekcji brały udział także zaproszone dzieci i ich Rodzice.
Na koniec Goście skorzystali z przygotowanego poczęstunku: kawy, herbaty, soków, owoców a nade wszystko pysznych domowych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów za co serdecznie dziękujemy!!!
Dziękujemy także WSZYSTKIM Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w organizacji naszej uroczystości.
Mamy nadzieję, że udział w Dniu Otwartym Szkoły zachęci Dzieci i ich Rodziców do skorzystania z oferty naszej szkoły a pozostali Goście będą ją polecać jako miejsce wyjątkowe a dla dzieci z wadą słuchu i afazją po prostu NAJLEPSZE.
Czyste powietrze
6 lutego 2020r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w warsztatach na temat czystego powietrza prowadzonych przez bielską Fundację „Arka”. Warsztaty odbyły się w Tlenodajni na terenie Galerii Handlowej Sfera 1, miejscu wolnym od smogu i zanieczyszczeń.
Warsztaty poprowadziła Pani Anna Sobańska. Uczniowie dowiedzieli się jak groźny dla zdrowia i życia jest smog oraz w jaki sposób postępować, aby nie zanieczyszczać powietrza oraz jak się chronić przed smogiem. Rozmawialiśmy także o tym, po co i jak segregować śmieci, w jaki sposób ograniczyć ich produkcję, jak „przywrócić życie” starym, ale jeszcze wciąż dobrym rzeczom. Dzięki warsztatom wiemy, że nasze życie oraz życie przyszłych pokoleń ludzkości zależy od tego czy będziemy dbać o nasze środowisko, o czystość wody, powietrza i gleby.
Braliśmy udział w akcji "Bezpieczne ferie"
Lekcja nr 3 w ramach akcji CRL „Dzieci uczą rodziców”
9 stycznia 2020r. w klasach 1,2 i 3 odbyła się już trzecia z kolei lekcja w ramach akcji Centrum Rozwoju Lokalnego „Dzieci uczą rodziców”. Tematem lekcji były „Bezpieczne ferie”.
Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania się podczas uprawiania sportów zimowych, dbania o zdrowie i życie własne oraz innych osób, unikania niebezpieczeństw podczas zabawy na lodzie, właściwego poruszania się po ulicy, ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi.
Oglądnęliśmy także krótki filmik pt. „Bezpieczeństwo na lodzie - zasady, które ratują życie.”
Na podsumowanie każdy wykonał przygotowane zadanie dobierankę obrazkowo – zdaniową tzw. Dziewiątkę bezpieczeństwa oraz otrzymał zadanie do wykonania z rodzicami w domu.
Ferie zimowe już za pasem, policzyliśmy, że będą trwały 16 dni!!!.
Uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim udającym się na zimowy wypoczynek życzymy mile spędzonego czasu i bezpiecznego powrotu do domu i do szkoły.
Jasełka
19 grudnia 2019r. w naszej szkole tradycyjnie zorganizowane zostało szkolne przedstawienie jasełkowe z udziałem najmłodszych uczniów z klas 1,2 i 3 oraz wspólne spotkanie wigilijne. Przedstawienie przygotowała i reżyserowała koleżanka Ola Wojdylak przy nieocenionej pomocy pani Ewy Mazur oraz siostry Bernadki Owsianki SDS. Niezastąpione okazały się także nasze Panie pomoce nauczyciela Pani Czesia Kajzer i Monika Kopińska.
Tekst przedstawienia został zaczerpnięty z nieprzebranych zasobów Internetu i dostosowany co do treści oraz formy do możliwości naszych małych aktorów.
Na scenie wystąpili Trzej Królowie, Maryja, Józef, dzielna dziewczynka o wielkim sercu imieniem Ewa, Dziewczynka, która była biedna, Chłopiec ze złamaną nogą i Staruszek. Wszystkie dzieci pięknie nauczyły się swoich ról i pomimo tremy dały z siebie dosłownie wszystko, wystąpiły pięknie i z wielką swobodą recytując zapamiętany tekst.
Na widowni oprócz wszystkich uczniów naszej szkoły, obecni byli także Pani Dyrektor, Rodzice uczniów, Nauczyciele i Pracownicy. Gościem honorowym była nasza Pani Inspektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku – Białej Elżbieta Milewska. Na koniec wystąpili także uczniowie kl. 5 i 6 ns pod kierunkiem naszej Pani od j. angielskiego Moniki Zaremby, zaśpiewali kolędę w j. angielskim „Mario czy już wiesz?” (Mary Did You Know?)
Po gromkich brawach przyszedł czas na życzenia świąteczne, które złożyła wszystkim zebranym Pani Dyrektor Daria Biernat-Cudak a następnie złożyliśmy sobie nawzajem życzenia dzieląc się opłatkiem i częstując wszelkimi słodkościami, owocami i ciastami przygotowanymi przez nasze Mamy i Babcie. Było bardzo miło, radośnie i przede wszystkim PYSZNIE!!!
Lekcja nr 2 w ramach akcji CRL „Dzieci uczą rodziców”
W dniu 16.12.2019 r. przeprowadzono 2 lekcje w klasach I-III af oraz klasie II ns w ramach projektu „Dzieci uczą rodziców”. Temat lekcji – Pomocne serce. W zajęciach brało udział 9 uczniów. Podczas zajęć uczniowie przeprowadzili doświadczenie na ławeczce gimnastycznej (po połączeniu się w pary mieli za zadanie wzajemne przeprowadzenie się po ławce z zawiązanymi oczami). Doświadczenie miało na celu uzmysłowienie uczniom: Co jest lepsze? Czy pomagać innym, czy też korzystać z pomocy? Uczniowie prawidłowo odczytali sygnały i wyciągnęli wnioski. Następnie przeprowadzono burzę mózgów: Na czym polega pomoc? Dlaczego należy pomagać innym? Jak możemy pomóc innym? Potem wspólnie w kole zaśpiewano piosenkę „Pomagam, bo lubię”. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów wykonał plakat zatytułowany „Pomaganie jest fajne”. Na niebieskiej kartce symbolizującej niebo nakleił żółte koło oraz promienie słoneczne na których wypisał, dlaczego należy pomagać. Jako zadanie do domu uczniowie otrzymali obrazek do pokolorowania wspólnie z rodzicami.
Andrzejki
Wesoło, czarodziejsko i trochę mrocznie było w naszej szkole w andrzejkowy dzień. Najważniejsze były wróżby! Oczywiście wiemy, że to tylko zabawa, ale zawsze z niecierpliwością czekamy, co wywróżą nam karty, buty, gorący wosk i inne wróżby. I -jak co roku- liczymy na to, że te najlepsze się spełnią.
Oprócz wróżb zawsze liczymy na dobrą zabawę i tańce. Tak też było i tym razem: super zabawa! Dziękujemy wszystkim, którzy ją dla nas zorganizowali.
"ANIOŁEK NA ŚWIĘTA"
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji konkursu plastycznego zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej Dom Kultury w Olszówce pt. „ANIOŁEK NA ŚWIĘTA”.
Na konkurs wpłynęło prawie 400 prac. Jury oceniło prace w 5 kategoriach wiekowych, gdzie łącznie nagrodzono 54 osoby oraz przyznało NAGRODĘ za pracę zbiorową w tym, co stwierdzamy z ogromną dumą prace trzech naszych uczniów:
Gabrysia Szlagóra z kl.3 - wyróżnienie, Oskara Szczyrby z kl.5 – III miejsce, którzy wykonali prace pod kierunkiem p. Aleksandry Wojdylak oraz Jarka Biłka z kl.7 – III miejsce pod kierunkiem p. Joanny Skowron. Jak co roku Jury oceniało pomysłowość, samodzielność wykonania adekwatną do wieku autora.
W dniu 4 grudnia br. w Domu Kultury Olszówka odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów, na którym obecni byli laureaci, ich Rodzice i nasze koleżanki pani Ola i pani Asia. Było bardzo pięknie i miło. Obejrzeliśmy przedstawienie
w wykonaniu Dziecięcego Teatru „Ptak” a potem pani kierownik domu kultury p. Małgorzata Motyka – Madej wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyła laureatom nagrody i dyplomy. Dyplomy otrzymali także opiekunowie – instruktorzy. Otrzymaliśmy także regulamin kolejnego konkursu tym razem na maskę karnawałową, w którym także mamy zamiar wziąć udział zachęceni sukcesem naszych „Aniołków na Święta” :))
Akcja "Czad i ogień – obudź czujność"
Nasza szkoła w listopadzie br. przystąpiła do Kampanii Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Czad i ogień – obudź czujność”. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przygotowała obszerny materiał promocyjny na ten temat https://www.straz.gov.pl/porady/bezpieczenstwo_pozarowe_w_domu oraz zorganizowała spotkania z przedstawicielami szkół i przedszkoli w całej Polsce. W jednym z takich spotkań uczestniczyła nasza koleżanka p. Aleksandra Wojdylak, która jest koordynatorem tej akcji w naszej szkole.
W dniu 29.11.2019r. przeprowadziła spotkanie z rodzicami naszych uczniów
oraz nauczycielami naszej szkoły, na którym przedstawiła ww materiał oraz zapoznała wszystkich
z krótkimi filmikami ilustrującymi zagrożenia jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie podstawowych zasad zapobiegania pożarom oraz zatruciom tlenkiem węgla.
Zebrani otrzymali broszury zawierające m.in. wskazówki jak zachować się w razie zauważenia pożaru, pożaru w domu, w sąsiednim mieszkaniu, co robić, kiedy zapali się olej w kuchni, kiedy płonie urządzenie elektryczne lub ubranie na nas samych lub innej osobie, jakie są zasady dobrej ewakuacji a także dlaczego warto stosować czujniki czadu, dymu czy gazu oraz jak ważne jest dokonywanie okresowych przeglądów instalacji domowych.
Nasi uczniowie będą uczestniczyć w cyklu zaplanowanych spotkań, które poprowadzi
p. Wojdylak z wykorzystaniem kart pracy oraz filmów edukacyjnych dla dzieci udostępnionych
na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dostosowanych także do odbioru przez dzieci niesłyszące.
Dziękujemy firmie Azymut
Dziękujemy Agencji Reklamowej Azymut z Bielska-Białej za profesjonalne wydrukowanie godła polski i logotypu naszej szkoły, które umieściliśmy już na godnych dla nich miejscach.
Lekcja nr 1 w ramach akcji CRL „Dzieci uczą rodziców”
18 listopada br. w naszej szkole w klasach 1,2 i 3 odbyła się Lekcja nr 1 w ramach akcji Centrum Rozwoju Lokalnego „Dzieci uczą rodziców”. Tematem lekcji była Niepodległa Polska.
Nasi najmłodsi uczniowie przypomnieli sobie jakie są nasze narodowe symbole i jak należy je szanować, wykonali małą flagę
oraz godło, dowiedzieli się kto jest autorem „Mazurka Dąbrowskiego”
i zaśpiewali Hymn Polski także w języku migowym.
Poznali nazwiska ojców niepodległości a także głośno i w języku migowym wyrecytowali „Katechizm małego Polaka”.
Podczas lekcji wykorzystaliśmy udostępnione nam przez CRL materiały
i prezentację a także pomoce własnego pomysłu oraz krótki filmik znaleziony w zasobach Internetu podsumowujący wszystko o czym mówiliśmy.
Zadanie domowe natomiast dostali tym razem i uczniowie i ich rodzice, którym zaproponowano, aby porozmawiali ze swoimi pociechami o tym, o czym dowiedziały się dzieci na dzisiejszej lekcji.
Mamy nadzieję, że w tej rozmowie przydadzą się specjalnie przygotowane pomoce i zadania zebrane w założonej dla każdego teczce.
Wsparliśmy Fundację "ARKA"
To już kolejny raz, kiedy pomagamy fundacji w zbiórce książek. Dzięki nam książki dostaną drugie życie, a z ich sprzedaży "Arka" spełni marzenia dzieci.
Dziękuję wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w akcję.
Zajęcia w "Plastyku"
5 listopada 2019 r. uczniowie klasy 6 i 7 pod opieką pedagogaszkolnego i wychowawcy świetlicy, uczestniczyli w warsztatach plastycznych przygotowanych przez młodzież z klasy 3c Liceum Plastycznego pod opieką dra Krzysztofa Dadaka. Powstały wspaniałe grafiki, które były tworzone przez wszystkich uczniów. Był to miły, twórczy, pełen emocji wspólnie spędzony czas. Uczniowie z klasy 3c zostali zaproszenie do naszej szkoły.
Szkoła do hymnu
W piątek 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole święto odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Zaczęliśmy od zaśpiewania czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" biorąc przy okazji udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Następnie obejrzeliśmy prezentację dotyczącą historii rozbiorów, powstań, walki Polaków o niepodległość i powstania nowego państwa polskiego. Padło w niej wiele dat i haseł dotyczących tego okresu w dziejach Polski. Zapamiętaliśmy najważniejsze i wzięliśmy udział w quizie, w którym bezbłędnie i szybko odpowiadaliśmy na pytania związane z walką o niepodległość. Na końcu akademii czekała nas słodka, biało-czerwona niespodzianka.
Przystąpiliśmy do akcji #DzieciUcząRodziców
INVESTBUD nam pomógł!
Dziękujemy Panu Piotrowi Chmielowskiemu - Dyrektorowi Technicznemu Firmy INVESTBUD sp z o.o., który wykazał się niezwykłą dobroczynnością i życzliwością finansując wykonanie i montaż barierki przed wejściem do szkoły. Przyczynił się Pan tym samym do poprawy bezpieczeństwa uczniom naszej szkoły.
Z całego serca dziękujemy
Tydzień misyjny
W ramach Tygodnia Misyjnego, 24 października gościł w naszej szkole misjonarz z Madagaskaru ks. Ludwik. Opowiedział uczniom o życiu na misjach i pokazał im wiele ciekawych eksponatów z Afryki. Dziękujemy.
Wyrażamy wdzięczność rodzicom uczniów naszej szkoły za ofiary złożone do skarbonki na cele misyjne.
Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej
W dniu 18 października 2019r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Jak co roku w czasie uroczystości wręczono nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej wyróżnionym nauczycielom oraz dyrektorom bielskich placówek oświatowo-wychowawczych. Z naszej szkoły za osiągnięcia sportowe uczniów uhonorowano pana Mirosława Szymurę, nauczyciela wychowania fizycznego.
Miłym akcentem była część artystyczna dedykowana wszystkim nagrodzonym oraz zaproszonym gościom, w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w repertuarze FUNfest – Koncert ABBY
Święto edukacji
Święto Edukacji to co roku okazja, aby podziękować naszym nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły za cały trud, który wkładają w nasze wychowanie i naukę. W dniu ich święta pamiętamy o nich szczególnie. Nie są najważniejsze kwiaty i słodycze – najważniejsze, że chcemy im podziękować i złożyć szczere życzenia: uśmiechu, zdrowia i sił w pokonywaniu codziennych trudności w pracy.
Kochani Nauczyciele, Wam wszystkim i Pracownikom szkoły życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów. Niech Wam wystarczy sił i zapału do tej niełatwej pracy!
Z wizytą w jednostce wojskowej
W dniu 4 października 2019 roku żołnierze 18 Batalionu Powietrznodesantowego świętowali 60-lecie przybycia do Bielska-Białej.
W tym roku, razem z bielskimi Spadochroniarzami, mogliśmy świętować i my, bo na swoje święto żołnierze zaprosili Bielszczan i uczniów z wszystkich bielskich szkół.
W czasie Dnia Otwartych Koszar mogliśmy podziwiać sprzęt, którym na co dzień posługują się żołnierze. Pogoda dopisała - impreza podobała się wszystkim. Każdy chciał dotknąć, spróbować, popatrzeć i dowiedzieć się co i jak działa i jak obsługuje się sprzęt wojskowy Ciekawe, czy któryś z naszych kolegów chciałby pójść w ślady spadochroniarzy? Dziewczyny mogą tylko pozazdrościć!
Dzień Chłopaka – nasi wspaniali!!!
Również i w tym roku nie zapomnieliśmy o naszych kolegach. Świętować zaczęliśmy od samego rana. Przewodnicząca szkoły – Irena z klasy VII – wraz z „heroldem” grającym na bębenku odwiedziła wszystkie klasy i odczytała obwieszczenie informujące jakie przywileje mają chłopcy w dniu swojego święta. Chłopcy otrzymali prezenty – zabawne długopisy oraz babeczki czekoladowe na osłodę dnia. Każdy „wspaniały” mógł również odnaleźć na gazetce swoje zdjęcie z ukrytym, motywującym zdaniem np.
Chłopak na 5!, Superman!, Najlepszy piłkarz, Chłopak na medal! Mądra główka, Cyberbohater! Jesteś super!
Najważniejsze, że uśmiech zagościł na twarzach naszych kolegów.
Życzymy naszym WSPANIAŁYM tylko WSPANIAŁYCH dni!!!
27 września! Nasz szkoła jedzie na wycieczkę!!!
O 8 rano wszyscy stawiliśmy się z plecaczkami w szkole i wyruszyliśmy autokarem na spotkanie przygody. Ta zaczęła się w niecodzienny sposób. Ponieważ w Krasiejowie przesiedliśmy się na prom kosmiczny. Tak, tak!
I wehikułem czasu dotarliśmy miliony lat wstecz. Uzbrojeni w słuchawki i odbiorniki podglądaliśmy w „oknach historii” naszych pra pra przodków: powstawanie pierwszych narzędzi, zwyczaje, sztukę naskalną. Cóż, czasem trudno było uwierzyć, że to nasi krewni.
Następnie zagłębiliśmy się w Tunel Czasu. Teraz byliśmy już nie miliony, ale miliardy lat przed współczesnością! Na własne oczy (oczywiście w specjalnych okularach) zobaczyliśmy jak, według teorii Wielkiego Wybuchu, kształtował się Układ Słoneczny i Ziemia.
To nie koniec atrakcji. W towarzystwie pani przewodnik przeszliśmy ścieżkę dydaktyczną, przy której znajduje się 200 modeli prehistorycznych gadów i płazów naturalnej wielkości. Niektóre tak wielkie, że trudem zmieściłyby się na naszym szkolnym boisku.
Potem było jeszcze kino 5D i prehistoryczne oceanarium. Teraz przenieśliśmy się -nie w kosmos- ale w głębiny mórz. Prehistoryczne gady podpływały tak blisko, jakby chciały się
z nami przywitać. Niezapomnianego dreszczyku emocji dostarczył nam gigantyczny Megalodon, który zaatakował ścianki akwarium. Włos jeżył się na głowie, ale spokojnie! Egzamin z odwagi zaliczyliśmy. Jeszcze obiad, chwila zabawy w Parku Rozrywki i czas było wracać. Niestety nie udało się wypożyczyć promu kosmicznego, więc wróciliśmy tradycyjnie -naszym wycieczkowym autokarem.
Wybory!
Dnia 24.09.2019r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci do Samorządu zaprezentowali się nam tym razem na szkolnej gazetce, a my już doskonale wiedzieliśmy, na kogo zagłosować.
Przewodniczącą Samorządu została w tym roku Irena Lorek z klasy VII, a jej zastępcą Alan Nogawczyk z klasy VI. . Członkami Samorządu są w tym roku: Adam Owczarz i Wiktoria Torbicka z klasy VI, a obserwatorem z klas młodszych: Szymon Szynczewski. Naszym nowym władzom uczniowskim życzymy wielu ciekawych pomysłów i zapału do pracy na cały rok szkolny!
Sprzątanie świata
W piątek 20 września uczestniczyliśmy w akcji "Sprzątanie świata". Zebraliśmy śmieci w okolicy naszej szkoły. Teraz będzie czysto i ładnie.
Nowy rok szkolny - nowa Pani Dyrektor
"Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad szkolną książką, nad zeszytem."
Jeszcze niedawno słyszeliśmy dźwięk szkolnego dzwonka, który życzył nam słonecznych wakacji, a już dźwięczy on głośno, znowu witając nas radośnie. Minął czas beztroski, wracamy do szkoły. Czas powrócić do szkolnych ławek i do nowych obowiązków. Czeka nas dziesięć miesięcy wytężonej pracy.
Czekają na nas nasi nauczyciele, koledzy – również ci nowi, pierwszoklasiści. Czeka też na nas nowa Pani Dyrektor. Od tego roku szkolnego obowiązki dyrektora naszej szkoły pełni Pani Daria Biernat-Cudak.