Z życia naszej szkoły
Koniec roku szkolnego
19 czerwca cała społeczność naszej szkoły - uczniowie, nauczyciele - ogłosiła, że właśnie kończymy kolejny rok ciężkiej pracy i zaczynają się wakacje! Zasłużyliśmy sobie na nie wyjątkowo ciężką pracą. To – jak zwykle w naszej szkole – był rok nie tylko nauki, ale też wspólnych chwil zabawy, radości i smutków. Wszystko to będziemy długo wspominać. Ale teraz – ze świadectwami w ręku, opuszczamy szkolne ławki i wyruszamy na letnie przygody.
Także dzisiaj odbyło się uroczyste pożegnanie najstarszych uczniów naszej szkoły, kończących ósmą klasę. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie szkoły oraz absolwenci: Ania, Emilka, Rozalia, Kasia, Agnieszka, Konrad, Bartek i Kamil oraz ich rodzice. Pani dyrektor ze łzami w oczach wręczała świadectwa ukończenia szkoły. Były podziękowania, gratulacje i życzenia wielu sukcesów w dalszej drodze dla naszych absolwentów. To dla nas zawsze trudny moment – smutek z powodu pożegnania miesza się z radością i dumą, bo wiemy, że idąc w dalszą drogę będą nas wspominać i swoim dalszym życiem dawać dobre świadectwo.
Dziękujemy Wam, Koledzy i Koleżanki za te lata wspólnie spędzone w naszej szkole. Pamiętajcie o nas. My na pewno wspominać Was będziemy zawsze bardzo życzliwie.
Pola nadziei
W dniu 17 czerwca w kościele NMP Królowej Polski odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji "Pola Nadziei".
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta Bielsko-Biała, uczniowie zaangażowanych szkół wraz z nauczycielami.
Po nabożeństwie i przemowach zaproszonych gości odbyło się wręczenie dyplomów dla szkół oraz pucharów w podziękowaniu za udział w kampanii propagującej wolontariat i bezinteresowną pomoc nieuleczanie chorym i ich rodzinom.
Festiwal
Kolejny już raz spotykamy się, aby wspólnie – śpiewając...migając...i klaszcząc – bawić się przy muzyce w rytm znanych i lubianych przebojów. Tegoroczny festiwal swoim hasłem: „Niech żyją wakacje!” wprowadził nas już w wakacyjny nastrój. Trzeba przyznać, że nasz festiwal wciąż się rozwija, bo oprócz piosenek migowych, od których zaczynaliśmy kilka lat temu, są już w naszym repertuarze utwory wykonywane przez wokalistów i zespoły. Mamy przyjemność również gościć wykonawców spoza naszej szkoły. W tym roku były to uczennice z VIII LO w Bielsku-Białej: Paulina, Kamila, Celina, Patrycja i Natalia, które również uczą się języka migowego i wspaniale prezentują go w formie piosenek. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że muzyka łączy nas właśnie w taki sposób.
Warto pomagać
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień "Nadzieja" w Bielsku-Białej.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności i wrażliwości artystycznych, propagowanie niesienia pomocy potrzebującym oraz propagowanie idei wolontariatu.
Gratulujemy naszym zwycięzcom!!!
I miejsce Szymon kl IIIi
III miejsce Mikołaj kl IV
wyróżnienia: Adam kl V oraz Agnieszka kl I
Etno odbicia
11 czerwca klasy 1 - 3 naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach muzealnych: "Etno odbicia" w Zamku Sułkowskich.
Warsztaty poświęcone były historii hoczków – metalowych części tradycyjnego stroju cieszyńskiego. Uczestnicy zapoznali się z bogatą kolekcją zbiorów muzeum oraz różnymi technikami ich wytwarzania. W części praktycznej uczniowie opracowali własny wzór w oparciu o dostępne stemple inspirowane hoczkami wytłaczanymi lub odlewanymi. Zaprojektowaną kompozycje zastosowali na torbie na zakupy.
Wycieczka do Ustronia
6. czerwca, po raz ostatni w tym roku szkolnym udaliśmy się na szkolną wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.
Pogoda była piękna - po wielu deszczowych dniach wreszcie wyjrzało słońce i towarzyszyło nam przez cały czas.
Nasza wizyta w parku rozpoczęła się od wspólnego spaceru, podczas którego mieliśmy możliwość z bliska poznać, a nawet dotknąć i nakarmić wiele nieznanych nam dotychczas gatunków zwierząt.
Później podziwialiśmy pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów. To było niesamowite! Latały tuż nad naszymi głowami, ale nie baliśmy się, bo były świetnie wyszkolone przez swoich opiekunów.
Później był też czas na zabawęi szaleństwa naplacu zabaw oraz na zakupy pamiątek z tego pięknego miejsca.
Wycieczka bardzo się udała – wróciliśmy do domu pełnipozytywnych wrażeń.
Piknik szkolny
31.maja odbył się w naszej szkole kolejny piknik szkolny pod hasłem: Gramy w zielone! Do końca nie byliśmy pewni pogody, ale na szczęście dopisała nam na sto procent – cały dzień nie padało i z minuty na minutę było coraz pogodniej.
Piknik rozpoczął się aerobikiem na świeżym powietrzu, który poprowadziła zaproszona instruktorka fitness, pani Magda.
Później zostaliśmy podzieleni na cztery zielone grupy: selerów naciowych, jabłek, koniczyny i winogron. Każda grupa ze swoimi opiekunami brała udział w różnych zabawach, konkursach i konkurencjach sportowych. Były sztafety, biegi z taczkami, rzuty do kosza i wiele innych ciekawych atrakcji. Były też zielone potrawy, które mogliśmy popróbować.
Mieliśmy również okazję obejrzeć ciekawy pokaz eksperymentów i ciekawostek fizycznych i chemicznych, przygotowanych przez specjalistów z Fabryki Kreatywności.
Na zakończenie – jak na prawdziwy piknik przystało – było jedzenie kiełbaska z grila i słodki poczęstunek: ciasta upieczone przez naszych rodziców.
Zabawa była super!! Na pewno na długo ją zapamiętamy.
25 mityng lekkoatletyczny
27 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w 25 mityngu lekkoatletycznym na stadionie "Sprint" w Wapienicy. Z zawodów wróciliśmy ze świetnym wynikiem zdobywając aż 10 medali: 3 ZŁOTE (Bartek bieg na 200 m, Konrad bieg na 100 m, Emilka pchnięcie kulą), 5 srebrnych (Bartek pchnięcie kulą, Agnieszka bieg na 400 m, Emilka bieg na 200m, Ania bieg na 100 m, Rozalia bieg na 800 m), 2 brązowe (Rozalia skok w dal, sztafeta dziewczą 4 x 100 m). Gabryś otrzymał medal za udział w zawodach dla najmłodszego uczestnika... BRAWA DLA WSZYSTKICH!
Ceramika jest super!
26 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty ceramiczne. Uczestniczyli w nich wszyscy obecni tego dnia uczniowie. Każdy miał okazję ubrudzić się gliną oraz poznać sposoby lepienia z tego materiału. Wszyscy świetnie się bawili.
Efektem końcowym zajęć był ptaszek ozdobiony szkiełkami, każdy inny i piękniejszy od drugiego.
Mieszkam w Beskidach
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach".
Konkurs miał na celu rozbudowanie i poszerzenie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu było tez zwrócenie uwagi uczestników na piękno krajobrazu beskidzkiego i przemian jakie w nim zachodzą.
Z pośród wielu prac, również nasze zostały docenione i nagrodzone.
Gratulujemy naszym uczniom!
W kategorii rysunek malarstwo:
III miejsce zajęła Emilia z kl. 8.
Wyróżnienie: Adam z kl. 5, Rozalia z kl. 8.
W kategorii kolaż wyklejanka: wyróżnienie otrzymał Karol z kl. 6.
Jest! Przyszła!
„Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna….” - takimi słowami przywitała nas dziś pani, rozpoczynając Dzień Wiosny w naszej szkole. Okazuje się, że to nie tylko plotki – przyszła naprawdę!
Od razu zaczarowała naszych uczniów tak, że wskoczyli w bajecznie kolorowe, wesołe stroje, przyniosła smaczne, kolorowe warzywa, soczyste owoce. A na koniec…ugościła nas pyyyszną pizzą.
Witaj wiosno, zostań z nami jak najdłużej, aż do lata.
Pancake Day
5 marca w naszej szkole obchodziliśmy angielskie święto "Pancake Day" czyli Dzień Naleśnika. Pani Monika wytłumaczyła nam na czym polega to święto oraz oglądaliśmy jego obchody w Wielkiej Brytanii. Jedliśmy smaczne naleśniki z syropem klonowym. Była konkurencja na podrzucanie naleślików i jedzenie syropu klonowego. Tym sposobem, w stylu angielskim, pożegnaliśmy karnawał.
Bal Walentynkowo-Karnawałowy
Podobno na świecie ludzie obchodzą Walentynki cały tydzień. My zaczęliśmy świętowanie w tym roku również na kilka dni przed tym świętem, ponieważ 14 lutego to dla nas czas ferii i odpoczynku od szkoły.
Świętowanie Dnia Zakochanych dbyło się w naszej szkole podczas balu karnawałowego. Było mnóstwo różnych zabaw, związanych z karnawałem i Walentynkami. Serduszkowe dekoracje na każdym kroku przypominały nam o tym wesołym, miłym święcie.
Jak zawsze – za sprawą naszych kochanych nauczycieli – świetnie się bawiliśmy!
Teraz już czas na odpoczynek.
Czas na długo wyczekiwane ferie!!!
Mów dobrze do każdego
W lutym w naszej szkole nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadankę nt: "Mów dobrze do każdego". Rozmowy miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważne są słowa wypowiadane do drugiego człowieka. Jak istotne jest aby nie ranić innych ludzi i samemu nie być ranionym.
Wszyscy uczniowie wykonywali plakaty propagujące to hasło. Samorząd Szkolny postanowił wyróżnić kilku uczniów i nagrodzić ich za zaangażowanie.
miejsce I: Saimon,
Błażej
miejsce II: Szymon,
Alan
miejsce III: Aleksander,
Jarek
wyróżnienia: Mikołaj,
Anna,
Agnieszka
Dzień Patrona Szkoły
Każdego roku w styczniu, pamiętamy szczególnie o patronce naszej szkoły. Bo właśnie w styczniu przypada dzień urodzin Marii Góralówny – lekarki, opiekunki dzieci z wadami słuchu, patronki naszej szkoły.
Wtedy właśnie przypominamy sobie najważniejsze wydarzenia z jej życia. Tym razem – po obejrzeniu prezentacji związanej z życiem i działalnością Marii Góralówny - mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę podczas quizu, który przygotował nasz pan informatyk.
Ważnym wydarzeniem w życiu naszej patronki było otrzymanie od dzieci Orderu Uśmiechu. My też otrzymaliśmy w tym roku takie „ordery”. Nie za darmo!! Trzeba było, jak prawdziwi laureaci, wypić najpierw sok z cytryny i - zamiast kwaśnej miny- zaprezentować piękny uśmiech. Wszystkim się udało!
Święta tuż tuż!
Święta tuż tuż! Wszyscy to czujemy po wczorajszym spotkaniu opłatkowym i jasełkach. Uczniowie naszej szkoły przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie, w którym nie zabrakło polskich akcentów. Zobaczyliśmy na scenie przedstawicieli różnych zawodów: lekarkę, pielęgniarkę, strażaka, rolnika, górnika. Przybyli również górale spod samego Giewontu, a także krakowiacy, którzy tańczyli w rytm piosenki „Mariackie Hejnały”. Do stajenki betlejemskiej przyszedł również ksiądz i polski harcerz. Wszyscy razem zatańczyli dla małego Jezuska nasz narodowy taniec – poloneza. Śpiewaliśmy też kolędy, niektórzy z nas nawet po angielsku. Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia, opłatki i poczęstunek. Z wielką radością zasiedliśmy przy wspólnym, odświętnie nakrytym, pełnym łakoci stole. Jesteśmy już wszyscy w świątecznym nastroju i niecierpliwie czekamy na Boże Narodzenie.
Pola Nadziei 2018/2019
W niedzielę 16 grudnia, nasza szkoła wzięła udział w kiermaszu świątecznym, zorganizowanym w kościele Księży Salwatorianów p.w. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Zebraliśmy 900 zł. Suma ta została przekazana na Stacjonarne Hospicjum im. św. Jana Pawła II.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ozdób świątecznych: rodzicom, nauczycielom, procownikom szkoły i uczniom. Szczególnie dziękuję uczniom klasy 8: Agnieszce, Bartkowi i Kasi, którzy ofiarnie od samego rana przybyli do kościoła by sprzedawać ozdoby i zdbać o stoisko kiermaszowe. Niech ta charytatywna pomoc ludziom potrzebującym i chorym kształtuje w naszych uczniach wrażliwość serca.
s. Bernadeta
Mikołaj
Hurrraaa! Był u nas Mikołaj! Prawdziwy, czy nie – to nieważne. Najważniejsze, że każdemu przyniósł prezenciki.
Wpadł do nas z krótką wizytą razem z Diabełkiem i Aniołkiem. Anioł już z daleka dźwiękiem dzwonka obwieszczał nadejście Mikołaja. Wszyscy czekali w swoich klasach na wizytę tego szczególnego gościa.
Zanim otrzymaliśmy prezenty, musieliśmy obiecać, że będziemy grzeczni aż do następnej jego wizyty w przyszłym roku.
Prezenty wszystkim się podobały.
Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga
Mikołaj w tym roku zafundował nam – zamiast prezentów – fajną wycieczkę do Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.
Było tajemniczo, trochę mrocznie, ale bardzo ciekawie i ekscytująco!!
O godzinie ósmej spotkaliśmy się w szkole i wspólnie wyruszyliśmy na wycieczkę autokarową. Po prawie dwugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce.
Najpierw zwiedziliśmy Sztolnię Czarnego Pstrąga. Schodziliśmy krętymi, wąskimi schodami około 40 metrów pod ziemię. Płynęliśmy metalowymi łódkami, mijając bramy o różnych nazwach (na przykład: Brama Szczęścia). Było mokro, ciemno i tajemniczo. Fajnym przeżyciem było bujanie się na łódkach.
Po wyjściu na ziemię udaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy do zabytkowej Kopalni Srebra.
Zwiedzaliśmy: multimedialne muzeum górnictwa. Następnie zjechaliśmy windą i zwiedzaliśmy kopalnię, poznając pracę górników, w dawnych czasach wydobywających srebro i ołów.
Dodatkową atrakcją wycieczki był poczęstunek z McDonalda.
Szkolne wycieczki mają jeszcze tą dodatkową zaletę, że można fajnie się bawić rozmawiając i słuchając muzyki i ciekawie spędzić czas poza szkołą.
Andrzejki 2018
Lubimy takie dni, kiedy w naszej szkole jest kolorowo, głośno i rozrywkowo. Dzisiaj też tak było – to przecież Andrzejki: tajemniczy i - jak co roku - bardzo wesoły dzień.
Wróżby, zabawy, tańce – to wszystko przygotowały i zorganizowały dla nas: pani Daria i pani Magda.
Było oczywiście przepowiadanie przyszłości z kart i z gorącego wosku, były też inne wróżby – część z nich dobrze znamy, ale co roku na nie czekamy z ciekawością.
Były też wesołe zabawy przy muzyce i szalone tańce.
A po muzycznym szaleństwie miło było odpocząć przy słodkim poczęstunku.
Nasi nauczyciele i rodzice bardzo się zawsze dla nas starają – dziękujemy im za to!
Droga do nieba błogosławionej Marii od Apostołów
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie religijno-plastycznym: "Droga do nieba błogosławionej Marii od Apostołów", zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jejkowicach koło Rybnika. Na 50 prac z różnych szkół nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca: I miejsce -Irana Lorek, wyróżnienia: Radosław Dudek, Artur Zawada i Miłosz Pasierbek. Ponadto dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Wiktoria Torbicka, Jarosław Biłek, Barbara Fiszer, Samira Waluś.
Książka Wspiera Bohatera
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie
Dzięki waszemu zaangażowaniu zebraliśmy ponad 100 książek, które przekazane zostały Fundacji Arka. W ten sposób wsparliśmy akcję "Książka Wspiera Bohatera" - to inicjatywa, która łączy w sobie kilka aspektów: ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna.
Daliście książkom "drugie życie", a za zebrane środki z ich sprzedaży fundacja zakupi bilety do kin, teatrów dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych.
Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili !
Daria Biernat - Cudak
Narysuj, Namaluj Niepodległą
20 listopada w Domu Kultury w Liponiku miała miejsce inauguracja konkursu "Narysuj, Namaluj Niepodległą". Konkurs zorganizowany został przez Soroptimist International Klub z Bielska-Białej. Do wydarzenia z naszej szkoły zgłosiło się kilkunastu uczniów, wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Dwóch uczniów naszej szkoły Biłek Jarosław oraz Dudek Radosław otrzymało wyróżnienie, zostali nagrodzeni upominkami. GRATULUJEMY
Dziel się uśmiechem
13 listopada, w związku z programem Klubu Wiewiórka "Dziel się uśmiechem", który prowadziła nasza pani pielęgniarka Ania Orzech, przyjechał do naszej szkoły przedstawiciel PCK w Bielsku-Białej. Wręczył uczniom klas I-III zestawy do pielęgnacji zębów.
Święto Niepodległości
Zbliża się wyjątkowe Święto, dlatego w naszej szkole już dzisiaj było wyjątkowo i uroczyście.
Od rana, w świątecznym nastroju, obchodziliśmy dzień patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zaczęliśmy ten dzień od udekorowania sali gimnastycznej planszami i plakatami, obrazującymi piękno naszej ojczyzny. Każda klasa przygotowała plakat na wybrany temat: zaprezentowaliśmy piękne polskie krajobrazy, wspaniałych Polaków, jakich znamy z historii, wybitnych polskich sportowców, których zna cały świat.
Pani Dyrektor złożyła nam wszystkim piękne życzenia, aby nigdy nie zabrakło nam wolności i byśmy zawsze potrafili nią się cieszyć.
Później odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów, podczas której śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a najstarsi uczniowie zatańczyli najbardziej polski ze wszystkich tańców: poloneza.
Słodkim akcentem na zakończenie było…biało czerwone, pyyyyszne ciacho, dla każdego!
Dzięki naszym nauczycielom i kolegom poczuliśmy jak piękna i ważna dla nas jest nasza ojczyzna i jak ważne jest Święto Niepodległości.
Akcja "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"
Nasza szkoła od wielu lat wspiera Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej. Przez cały miesiąc październik uczniowie przynosili "dary" dla psów i kotów.
W tym roku udało się zebrać: 16 kg karmy, 14 puszek, 7 kocy, szczotkę i obrożę.
Dziękujemy za serce okazane zwierzętom!
Pola Nadziei
Nasza Szkoła po raz kolejny włączyła się w Ogólnopolską Akcję "Pola Nadziei". Inauguracja miała miejsce dnia 22 października w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Uczniowie klasy 8 reprezentowali naszą szkołę i otrzymali symboliczne cebulki żonkili, które zostały wsadzone w ogrodzie szkolnym. Będziemy wspierać Stacjonarne Hospicjum im.Św. Jana Pawła II poprzez zorganizowanie kiermaszy świątecznych. Hospicjum to mieści się przy ul.Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej i jest prowadzone przez Slawatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne.
Zbiórka makulatury
Jak co roku, w październiku samorząd uczniowski przeprowadził akcję zbierania makulatury. Zaangażowało się wielu uczniów, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Niektórzy przynieśli prawie 100 kilogramów. Wszyscy razem uzbieraliśmy całą tonę makulatury! To była bardzo udana akcja.
"Morze ciche"
"Współczesna kultura oparta jest głównie na dźwięku, dlatego też osoby głuche i niedosłyszące często boją się przełamać i wyjść z domu, chociażby na spektakl do teatru. Dlatego też Teatr Nowy w Zabrzu „wychodzi” do szkół, ośrodków i placówek wychowawczych, w których uczą się dzieci z wadami słuchu" - tak pisze o projekcie na swojej stronie Teatr z Zabrza.
18 października w ramach wyżej wspomnianego projektu zabrzański teatr przyjechał do Bielska-Białej do Szkoły Podstawowej nr 4. Skorzystaliśmy z zaproszenia i weszliśmy w świat nastoletniego Emilia. Przeżywaliśmy jego dorastanie wśród rówieśników, rodzeństwa, rodziców w krajobrazie śródziemnomorskiej, słonecznej Katalonii. Emilio jednak nie jest zwykłym chłopcem – nie słyszy od urodzenia. Nie zna swojego głosu, a nawet się go boi. Potrzebuje „tłumacza” – kogoś, kto przełoży mu język dźwięków na jego własny.
Historia bardzo ciekawa, a najważniejsze, grana także w języku migowym.
Po spektaklu czekały nas jeszcze niespodzianki w postaci zabaw i warsztatów.
Dzień Edukacji Narodowej
W tym roku Dzień Edukacji Narodowej to niedziela, dlatego w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście to święto już w piątek, 12. października.
Zebraliśmy się o godzinie 11.45 na sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować.
Najpierw odśpiewaliśmy hymn państwowy. Później wystąpiła pani Dyrektor, przekazała życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła nagrody dla pracowników.
W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie z klas III, IV i V w inscenizacji wiersza pt. „Paweł i Gaweł”. Później był występ Kamila z klasy VIII w migowej interpretacji piosenki pt. „Weź nie pytaj”.
Na koniec uczniowie z samorządu szkolnego w zabawny sposób składali życzenia nauczycielom i pracownikom. Każdy otrzymał mały prezent.
Uroczystość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu naszej szkoły.
Wycieczka do Pszczyny
3. października wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do Pszczyny. To Karol – nasz kolega z klasy VI, mieszkaniec Pszczyny, wraz ze swoim tatą zachęcili nas do odwiedzenia tego miasta. Byli też dla nas wspaniałymi przewodnikami.
Prawie w komplecie spotkaliśmy się na parkingu o 7.50 i pojechaliśmy autokarem.
Było słonecznie, ale trochę pochmurno, więc obawialiśmy się, czy pogoda nam dopisze.
Najpierw zwiedziliśmy piękny zamek. Tam oglądaliśmy wystrój zamkowych komnat i zbrojownię. Ciekawe były obrazy, przedstawiające historyczne postaci.
Następnie, spacerem przez rynek przeszliśmy do budynku starostwa. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca urzędników i co można tam załatwić.
Później poszliśmy do skansenu – zwiedzaliśmy zabytkowe domy, mogliśmy zobaczyć, jak dawniej mieszkali ludzie.
Po krótkiej przerwie na herbatkę, przeszliśmy przez piękny park i udaliśmy się do zagrody żubrów. Mogliśmy z bliska, na własne oczy widzieć te ogromne zwierzęta oraz inne, ciekawe gatunki zwierząt: jelenie, sarny, lisa, kolorowe ptaki.
Był też oczywiście czas na małe zakupy i odpoczynek. Dostaliśmy też małe upominki na pamiątkę pobytu w Pszczynie.
Po południu wróciliśmy do domu zadowoleni, że mogliśmy zobaczyć naprawdę ciekawe i piękne miejsca. Pszczyna to naprawdę piękna miejscowość!
Dzień Chłopca
29. września obchodziliśmy w szkole święto: Dzień Chłopca.
Zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, aby w zabawny sposób uczcić święto naszych kolegów.
Aby przekonać się, czy są prawdziwymi mężczyznami, poddaliśmy ich próbom: MOCY – (musieli wykazać się sprawnością i siłą), POWAGI (trudno było wywołać uśmiech na ich twarzach), WIEDZY (tym razem o naszej szkole i o pojazdach, bo na samochodach to znają się chyba wszyscy mężczyźni) ODWAGI (w szalonym tańcu) i próbie PRAWDZIWEGO GENTELMENA (to naprawdę sztuka zawiązać krawat!)
Wszyscy nasi koledzy sprawdzili się w tych próbach.
Udało nam się też wywołać uśmiech na ich twarzach, nawet po wypiciu bardzo cytrynowego soku.
Wybory do Samorządu Szkolnego
27 września w czwartek odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania i zaznaczał na niej swoich kandydatów. Wypełnioną kartę wrzucaliśmy do urny. Następnie spośród uczniów wybraliśmy komisję, która policzyła wszystkie głosy.
Wyniki wyborów są następujące:
Przewodnicząca szkoły – Katarzyna Szymik
Zastępca – Bartłomiej Szłapa
Skarbnik – Miłosz Pasierbek
Sekretarz – Agnieszka Łopacka
Obserwatorzy – Wiktoria Torbicka i Alan Nogawczyk.
Całemu samorządowi życzymy owocnej i ciekawej pracy.
No to zaczynamy! Nowy rok szkolny!
Nowy rok to nowe wyzwania, nowi koledzy, nowi nauczyciele, nowe obowiązki….ale też nowe przygody i niespodzianki.
Na pewno radę.
Jesteśmy gotowi do pracy, mamy dużo chęci i pomysłów. Będziemy się bardzo starać, aby podołać wszystkim nowym obowiązkom.
Witamy Wszystkich w nowym roku szkolnym: i tych których już znamy i nowych – kolegów i nauczycieli – panie: Kasię, Darię i Magdalenę. W tym roku do klasy pierwszej dołączyli: Ewa, Saimon, Olek, Agnieszka i Nadia.
Życzymy, aby wszyscy podołali, aby dali radę, aby się bardzo postarali i się nie zniechęcali!!!
|