Z życia naszej szkoły
Zakończenie roku szkolnego
Są takie dni w naszej szkole, kiedy radość miesza się ze smutkiem. Dziś jest właśnie taki dzień - dzień, kiedy kończy się kolejny rok szkolny.
Cieszymy się, że szczęśliwie dobrnęliśmy do końca roku szkolnego, cieszymy się z otrzymanych świadectw i z tego, że od jutra długo wyczekiwane wakacje.
Ale jest to też dzień wyjątkowo smutny – rozstajemy się z naszymi kolegami i koleżankami, którzy kończą pobyt w naszej szkole – to nasi absolwenci z klasy III gimnazjum: Kasia, Weronika, Samuel, Tadek i Szymon. Byli z nami wiele, wiele lat. We wrześniu już się z nimi tutaj nie spotkamy. Życzymy im wszystkiego najlepszego w nowych szkołach i w dorosłym życiu. Życzymy też, aby piękne wspomnienia z pobytu w naszej szkole zawsze im towarzyszyły.
Kochani Absolwenci, będziemy o Was zawsze pamiętać. Wy też pamiętajcie o nas i odwiedzajcie nas czasem. Nie mówimy „żegnajcie” lecz „do zobaczenia”!
Festiwal 2018
Tegoroczny festiwal był dowodem na to, że chcemy i możemy śpiewać wszyscy – niezależnie od wieku.
Po wielu dniach prób i przygotowań, chętni zaprezentować artystyczne umiejętności uczniowie, wystąpili na naszej szkolnej scenie z wybranym przez siebie repertuarem. Było, jak co roku wiele chwil wzruszających i radosnych! Wszyscy wykonawcy bardzo się starali i rzeczywiście zaprezentowali się wspaniale!
Jak na prawdziwym festiwalu – były również i u nas Gwiazdy: w solowej piosence wystąpiła Wiktoria – uczennica bielskiego liceum. Prawdziwą niespodzianką był występ….naszych rodziców, którzy specjalnie dla nas nauczyli się migać i świetnie się zaprezentowali w piosence „Jeden świat”.
Takich wesołych dni życzymy sobie w naszej szkole jak najwięcej!
Wizyta w teatrze
Czerwiec to taki miesiąc, w którym coraz mniej myślimy o nauce a coraz częściej o wakacjach i o tym, jak spędzać ciekawie wolny czas. Pomagają nam w tym nasi nauczyciele, którzy 14 czerwca zorganizowali dla nas ciekawy dzień: najpierw byliśmy w teatrze Banialuka, na sztuce "Buratino", a później wybraliśmy się do KFC na małe "co nieco".
To był kolejny fajny dzień w naszej szkole.
Piknik rodzinny
W prawdziwie wakacyjnym nastroju spędziliśmy w szkole piątek, 8 czerwca. Nasi nauczyciele zorganizowali wspaniały piknik szkolny, który w tym roku odbył się pod hasłem: Świat Magii. Mieliśmy okazję wykazać się różnymi umiejętnościami ale przede wszystkim świetnie się bawić.
Piknik zaczął się o godzinie 9.00. Najpierw pani dyrektor powitała wszystkich uczestników. Zaraz potem – w ramach rozgrzewki przed dalszymi zmaganiami sportowymi – pani Magda, instruktorka aerobiku zachęciła nas do aktywności ruchowej.
Prawdziwa rywalizacja sportowa odbywała się już w drużynach, do których losowo zostaliśmy przydzieleni. Każda drużyna miał swojego opiekuna i swój kolor: zielony, niebieski, żółty, pomarańczowy. Brawa dla „zielonych” – to właśnie ta drużyna wygrała!
Podczas zmagań sportowych rywalizacja była zacięta, ale najważniejsze, że wspaniale się bawiliśmy i wspólnie pomagaliśmy sobie w pokonywaniu trudności.
W samo południe w świat magii wprowadził nas iluzjonista – pan Adrian. Byliśmy świadkami prawdziwych sztuczek i czarów. Sami też mogliśmy spróbować czarów.
Później był jeszcze czas na wspólne zabawy, grilowane kiełbaski i słodki poczęstunek.
To był naprawdę udany dzień! Dziękujemy wszystkim, którzy go dla nas przygotowali.
Szkolna wycieczka do Ogrodzieńca
30. maja, w piękny, słoneczny dzień, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ogrodzieńca.
Wycieczka była bardzo interesująca i ciekawa, pełna nowych wrażeń i doświadczeń.
Tak wspomina ją Szymon z klasy III gimnazjum:
,,Wycieczka do Ogrodzieńca była fantastyczna i ciekawa. Spotkaliśmy się rano na parkingu i czekaliśmy na autokar. Wyruszyliśmy o czasie i szybko dojechaliśmy na miejsce. Najpierw zwiedzaliśmy zamek, chodziliśmy po ruinach zamku, wyszliśmy na wieżę i oglądaliśmy piękne widoki.
Najbardziej zapamiętaliśmy salę tortur. Po zwiedzaniu sali tortur, podczas przerwy na posiłek, zaskoczyła nas pogoda: zaczął padać deszcz więc jak najszybciej uciekaliśmy do autobusu. Na szczęście deszcz był krótki i znowu wyszło słońce.
Po południu poszliśmy zwiedzić park miniatur – był ciekawy choć nie tak interesującym jak sala tortur.
Natomiast bardzo ciekawy był Park Doświadczeń Fizycznych. Mimo pięknej letniej pogody - nie mającej nic wspólnego z zimą - mogliśmy też pojeździć na saneczkach. Fajnie się jeździło na torze saneczkowym.
Wycieczka była udana.,,
XXIV Mityng Lekkoatletyczny Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych
28 maja uczniowie naszej szkoły: Szymon, Bartek, Samuel, Konrad, Tadeusz, Weronika, Agnieszka, Emilia, Ania i Kasia, wzięli udział w XXIV Mityngu Lekkoatletycznym Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolny-Wychowawczych. Zawody odbyły się na stadionie KS "Sprint" w Bielsku-Białej. Nasi uczniowie zaprezentowali się w nich bardzo dobrze, zdobywając aż 9 medali.
Szymon dwa złete medale w biegu na 400m i pchnięciu kulą,
Weronika - złoty medal w pchnięciu kulą,
Bartek - srebrny medal w biegu na 200m,
Agnieszka - srebrny medal w biegu na 200m,
Samuel - brązowy medal w biegu na 100m,
Emilia - brązowy medal w biegu na 100m,
oraz dwa brązowe medale w sztafecie 4x100m dziewcząt i chłopców.
W klasyfikacji ogólnej na 9 szkół zajęliśmy wysokie czwarte miejsce będąc najmłodszym uczestnikiem zawodów.
Pierwsza Komunia Święta
Moim największym szczęściem w Szkole Podstawowej dla Dzieci Niesłyszących w Bielsku-Białej jest doprowadzenie uczniów do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Czworo chłopców po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swoich serc w kaplicy Księży Salwatorianów dnia 27 maja b.r. (natomiast trójka przystąpiła do Pierwszej Komunii Św.w swoich parafiach). W naszej Wspólnocie Komunijnej gościła s. Noemi SDS, która podzieliła się z dziećmi Słowem Bożym i pięknie opowiedziała o wartości chleba codziennego i Chleba Eucharystycznego. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak pięknej i wzruszającej uroczystości pierwszokomunijnej.
s. Bernadeta SDS
Konkurs Znajomości Języka Polskiego dla uczniów z wadą słuchu - nasi w czołówce!
Już po raz kolejny uczennice i uczniowie z naszej szkoły mogli popisać się swoją wiedzą z zakresu jezyka polskiego i zawalczyć o medale podczas XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Znajomości Języka Polskiego dla uczniów z wadą słuchu.
W tym roku reprezentowali naszą szkołę: Weronika Krajewska i Szymon Sapeta z klasy III gimnazjum, Agnieszka Łopacka z klasy VII i Irena Lorek z klasy V szkoły podstawowej. Wspólnie z opiekunkami: panią Agatą Klimkowską i panią Ewą Wresiło, pojechali do stolicy, aby zawalczyć o najlepsze miejsca w konkursie.
Udział naszych kolegów zakończył się sukcesem: I. miejsce w swojej kategorii zajęła Irenka Lorek. Bardzo dobrze spisała się również Weronika – zajęła VI miejsce. Wszyscy bardzo się starali, bo poziom zmagań był wysoki.
Jak dowiedzieliśmy się po ich powrocie, to nie był łatwy konkurs. Z jedna z uczestniczek – Weronika, że konkurs był trudny, co potwierdzają zgodnie pozostali uczestnicy konkursu.
“Mieliśmy czas od 8-ej do 10.30.” - mówi - “Trzeba było wykazać się znajomością literatury i filmu.”
Ale oprócz wysiłku były też miłe chwile i - co najważniejsze – spotkania z niesłyszącymi kolegami z całej Polski. Takie spotkania: rozmowy, zabawy, wspólnie spędzony czas są najcenniejsze. Wspomina się je zawsze najdłużej.
Patriotyczna majówka
27 kwietnia, czyli jeszcze przed tak zwaną majówką odbyła sie u nas w szkole uroczysta akademia. Przygotowali ją uczniowie klas: 1, 2, 3 i 5. Z okazji 1 maja, Święta Flagi i Konstytucji 3 maja mogliśmy zobaczyć prezentację, która szczegółowo przedstawiła nam najważniejsze informacje na temat tych świąt. Przypomnieliśmy sobie ważne daty i wydarzenia, poznaliśmy ciekawostki na temat symboli narodowych i śpiewaliśmy piosenę "Polska Flaga". To była spora dawka historii i patriotyzmu.
To był naprawdę fajny dzień!
Gościliśmy naszych kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zakopanem.
Odwiedzili nas wolontariusze z tej właśnie szkoły.
Najpierw pani dyrektor przywitała gości.
Opiekunowie uczniów pokazali prezentację o Zakopanem, o najciekawszych miejscach stolicy Tatr. My pochwaliliśmy się filmem, prezentującym najciekawsze wydarzenia z życia naszej szkoły.
Później był czas na wspólny poczęstunek i rozmowy przy stole. Poznaliśmy kilka fajnych osób. Będziemy na pewno mieć z nimi kontakty internetowe.
Ciekawą formą spędzenia wspólnego czasu było malowanie jajek techniką deocupage, którą zaprezentowali nasi goście.
Na zakończenie wspólnego spotkania zaśpiewaliśmy i zamigaliśmy hymn naszej szkoły szkoły, który tak się spodobał, że nasi koledzy uczyli się migać wspólnie z nami refren.
Goście z Zakopanego pożegnali się z nami pięknym wykonaniem góralskich piosenek.
To było naprawdę miłei sympatyczne spotkanie. Poznaliśmy nowych ludzi i chcielibyśmy spotkać sięz nimiponownie. Kto wie....może tym razem w Zakopanem?
Pierwszy dzień wiosny
W tym roku, w pierwszym dniu wiosny woleliśmy zostać w szkole, zamiast iść na wagary.
Opiekunki Samorządu - panie Iwonka i Sławka, ogłosiły ciekawy konkurs: na podstawie zdjęć, na których widoczne były tylko zgrabne nogi naszych koleżanek i umięśnione bicepsy naszych kolegów, należało rozpoznać, kto jest na poszczególnych fotografiach. Zadanie okazało się niezwykle trudne, mało kto odgadł poprawnie wszystkie te "zagadkowe" fotografie.
Najlepiej znają swoich kolegów i koleżanki dziewczyny z VII klasy. Najlepsze okazały się: Kasia Szymik i Rozalia John, które zajęły I. miejsce w konkursie. Na II. miejscu znalazła się E. Kubica, a na III. - Agnieszka Łopacka.
Brawo dziewczyny!
Rekolekcje szkolne
Rekolekcje szkolne 14 marca prowadził ks. Filip Magiera z Żywca. Grupa dzieci młodszych miała spotkanie z owieczką o imieniu „Dobrusia”. Ks. Filip w stroju góralskim opowiadał dzieciom przypowieść o Dobrym Pasterzu, który poszukiwał zagubionej owieczki. Dzieci starsze miały konferencję „Spotkać przyjaciela”. Po konferencji poszczególne klasy przedstawiały w formie plastycznej owczarnię, pasterza i 100 owieczek. Rekolekcje zakończyły się Mszą św., podczas której uczniowie śpiewali piosenki o pasterzu i owieczkach. Po Mszy św. uczniowie uczestniczyli jeszcze w modlitwie podczas drogi krzyżowej.
Dzień Kobiet
Tym razem Dzień Kobiet świętowałyśmy w gronie samych … kobiet. Spotkałyśmy się przy stole, żeby miło pogawędzić o „babskich sprawach”. Tematem wiodącym były szpilki, kosmetyki i garderoba. Bawiłyśmy się świetnie, ćwiczyłyśmy chodzenie na wysokich obcasach, robienie makijażu, pozowanie do zdjęć a nawet podnoszenie ciężkich hantli. Częstowałyśmy się pysznym i zdrowym zielonym ciastem, które upiekła Pani Sławka oraz innymi smakołykami. Oby każdy dzień w roku był taki przyjemny!
Dzień Świętego Dawida
1 marca był w naszej szkole bardzo nietypowy. Nasza pani od języka angielskiego – pani Monika zorganizowała dla nas po raz pierwszy ”Dzień Świętego Dawida” – patrona Walii. Na spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek o Walii, poznaliśmy walijski hymn i symbole: żonkile i pory. Każdy Uczeń – jak prawdziwy walijski rycerz, musiał zjeść…kawałek pora, a uczniowie z klasy VII i III gimnazjum zrobili właśnie z porów piękne kwiaty.
Było też wiele konkursów dla uczniów, które związane były z Walią.
Każdy Uczeń obdarowany został żonkilem, aby dobrze mógł zapamiętać miło ten dzień.
Walentynki
Tegoroczne Walentynki były jak zwykle pełne sympatii, życzliwości, miłości i fajnych pomysłów, czyli tego wszystkiego, za co lubimy naszą szkołę.
Najpierw były walentynkowe konkursy: na najlepszą kartkę walentynkową (gratulujemy Irenie Lorek, Karolowi Drozdkowi i Basi Fiszer z klasy V, którzy zrobili najbardziej okazałe kartki), na walentynkowego tłumacza języka angielskiego (wygrała go Irenka Lorek), na najlepszy walentynkowy strój (nagrodzeni zostali wszyscy jego uczestnicy)
Pani Monika i pani Ala zaprezentowały nam film, dzięki któremu zobaczyliśmy czym jest prawdziwa miłość.
Zabawa karnawałowa
Pierwszy semestr nauki zakończyliśmy... szałowo! 26 stycznia Samorząd Szkolny zorganizował bal karnawałowy. Oprócz dyskoteki, mieliśmy mnóstwo zabaw i konkursów. Obowiązkowo wybieraliśmy królową i króla balu. Zostali nimi w tym roku Wiktoria i Błażej z 4 klasy. Uczyliśmy się także wszyscy tańczyć "Chocolate". Dla uczniów klas starszych odbył się konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową: I miejsce zajęła Irena Lorek, II – Karol Drozdek, miejsce III – Kamil Moszyński.
Z innych atrakcji była też pizza i słodycze. Dobrze nam zrobią po tym szaleństwie ferie - niech żyją dwa tygodnie wolnego!
Dzień patrona szkoły
11 stycznia, dzień po rocznicy 99 urodzin Marii Góralówny w szkole odbyła się akademia dotycząca naszej patronki. Pan Marcin przygotował prezentację, w której przypomniał nam najciekawsze momenty z życia Marii Góralówny. Wiemy kiedy i gdzie się urodziła, czym się zajmowała w życiu, jak ważną rolę odegrała w rehabilitacji dzieci niesłyszących, jak pomagała ich rodzicom i wiele innych ważnych informacji. Potem był krótki quiz dotyczący prezentowanych informacji. Wiedzieliśmy wszystko! Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy nasz szkolny hymn.
Przed Świętami w szkole...
W naszej szkole już tradycyjnie kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia jest bardzo świątecznie. W tym roku w atmosferę Świąt wprowadzili nas koledzy i koleżanki z klasy VII, którzy pod opieką pani Asi i naszej katechetki, siostry Bernadki przygotowali piękne przedstawienie, w którym przypomnieli nam, co w czasie świąt jest najważniejsze.
W świąteczny nastrój wprowadziły nas również kolędy i pastorałki – każda klasa przygotowała i zaprezentowała przygotowany przez siebie utwór. Wspólne kolędowanie to zawsze wspaniały czas!
Jak co roku był też czas na życzenia i degustację świątecznych smakołyków.
Mikołajki
Święty Mikołaj przyniósł nam niecodzienny prezent: warsztaty malowania bombek. Rankiem 4 grudnia nasz "wesoły autobus" wyruszył
do Krakowa. Nad Wisłą powitał nas wawelski smok, który chociaż znosił grudniowy chłód ze spokojem, od czasu do czasu ział ogniem. Może chciał się ogrzać? Wstąpiliśmy na Wawel – siedzibę królów polskich a potem Traktem Królewskim powędrowaliśmy na Rynek. Tam już była świąteczna atmosfera; choinka i jarmark bożonarodzeniowy. Ale oczywiście poszliśmy podziwiać ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim i wysłuchaliśmy hejnału.
Nasz główny cel - fabryka bombek, mieści się w niewielkiej miejscowości
o niezwykłej nazwie Bębło. Tam nie tylko poznaliśmy sztukę tworzenia pięknych, ręcznie malowanych bombek, ale każdy z nas pomalował swoją własną banieczkę! Tak jak mu "duch świąt" podpowiadał. W tym roku powiesimy na choince własnoręcznie ozdobioną bańkę.
Mikołaju – dziękujemy! Super prezent!
Andrzejki 2017
W tym roku zabawa andrzejkowa odbyła się 30 listopada o godzinie 10.30.
Pani Iwona Greń wraz z uczniami prowadziła zabawy i wróżby: Konrad przepowiadał nasz zawód w przyszłości, Agnieszka wywróżyła nam dalekie podróże, Emilia wróżyła, jaka czeka nas przyszłość, Kasia z ogromnego serca wróżyła imiona naszych partnerów, Ania przygotowała wosk, z którego również wróżyliśmy przyszłość.
Później tańczyliśmy i bawiliśmy się przy muzyce: był tańczący kapelusz, taniec na gazetach, taniec w parach z balonami, i jeszcze wiele innych fajnych zabaw.
Jak zawsze - zamiast obiadu – był nasz ulubiony poczęstunek: zajadaliśmy się pizzą i piliśmy soki.
Później odbyła się dyskoteka, na której bawiły się klasy: siódma, ósma i szósta trzecia gimnazjum.
Zabawa andrzejkowa była bardzo przyjemna, wspaniała, świetna.
Nie możemy doczekać się już karnawału.
Święto Niepodległości
Dziś od rana (10 listopada) było w naszej szkole elegancko i uroczyście – świętowaliśmy dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczysty apel odbył się o godzinie 12.30.
Przygotowały go panie: Ewa Wresiło i Agata Klimkowska, pan Marcin Pytlowany oraz uczniowie i uczennice z klasy IV i klasy III gimnazjum.
Na początku odśpiewaliśmy uroczyście hymn państwowy. Później uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki. Śpiew w naszej szkole to rzadkość, ale tym razem dzięki Alanowi, który akompaniował na gitarze i Tomkowi (uczniom z klasy IV) – udało nam się pięknie zaśpiewać pieśń „Hej, hej, Ułani…”
Nie zabrakło słodkiego poczęstunku – oczywiście w barwach biało-czerwonych.
Wsparcie dla Reksia
W październiku zbieraliśmy "dary" dla zwierząt z bielskiego schroniska. Udało nam się zebrać: koce, obroże, puszki i chrupki dla psów i kotów.
W tegorocznej zbiórce przodowali uczniowie z klas młodszych. Rekordzistą akcji został Błażej Czupczyński z klasy IV.
Wszystkim bardzo dziękujemy!!!
Święto Edukacji Narodowej
W dniu święta naszych nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły spotykamy się zawsze, aby podziękować im z ich pracę i trud, jaki wkładają w opiekę nad nami.
To w naszej szkole niezapomniany i magiczny dzień!
Tylko w tym dniu możemy dowiedzieć się o naszych nauczycielach i pracownikach szkoły wszystkiego tego, czego o nich do tej pory nie wiemy: co lubią, o czym marzą, jak spędzają czas wolny i wakacje. Okazuje się, że mają podobne do naszych marzenia, swoje ulubione potrawy i kolory…
U Plastyków...
12 października uczniowie klasy III Gimnazjum i klasy VII SP uczestniczyli w warsztatach rzeźbiarskich w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Bialej. Gościli nas uczniowie IV klasy wraz z opiekunem. Miła, gościnna wręcz rodzinna atmosfera sprzyjała twórczej pracy i nawiązaniu nowych kontaktów. W czasie wolnym, nasi uczniowie i opiekunowie (nauczyciele) zaznajomili gospodarzy z podstawami jezyka migowego. Dla wszystkich uczestników było to nowe, ciekawe doświadczenie. Serdecznie zapraszamy plastyków do nas.
Ten piękny, słoneczny, jesienny dzień zakończyliśmy zwiedzaniem starego rynku.
Sprzątanie Świata 2017
Jak co roku, we wrześniu wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata".
Zbieraliśmy śmieci w najbliższej okolicy naszej szkoły - na ulicy Oświęcimskiej, Kamienickiej oraz na osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Grażyny.
Zebrane śmieci zapełniły 10 wielkich worków, które z trudem przyciągnęliśmy do szkoły. teraz widać, jak potrzebna jest ta akcja naszemu najbliższemu środowisku.
Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego 2017
Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego, obchodzony zawsze w ostatnią niedzielę września, my świętowaliśmy w Chorzowie, w Legendii – bajecznie kolorowym i rozrywkowym miejscu. Pojechaliśmy tam na zaproszenie dyrekcji Parku Rozrywki. Mieliśmy okazję spotkać się tam z rówieśnikami z innych szkół dla niesłyszących, ale przede wszystkim świetnie się bawić. Udało się wszystko: i pogoda, i mnóstwo atracji oraz wspaniałych przeżyć. Zresztą.... zobaczcie sami.
Świętujemy Dzień Chłopaka
Pamiętamy o naszych Kolegach w dniu ich święta. Postanowiliśmy uczcić ten dzień na wesoło. Podczas spotkania w sali gimnastycznej, które przygotowały panie opiekunki Samorządu, nasi koledzy mogli zaprezentować się od tej najlepszej strony – i tej sportowej, i tej motoryzacyjnej i też od tej "fachowej", wykazując się znajomością różnych praktycznych umiejętności. Nasi cłopcy nie zawiedli – są naprawdę SUPER!
Życzymy im wszystkiego najlepszego w dniu ich święta.
Wybieramy nasz Samorząd
Od początku roku szkolnego "ostro" zabieramy się do pracy. Mamy wiele planów, trochę szalonych pomysłów i przede wszystkim chęci do działania.Czy wszystko się uda? Nie wiadomo. To zależy przede wszystkim od nas i właśnie dzisiaj wybranych przez nas do Rady Samorządu Szkolnego, kolegów i koleżanki. W tym roku szkolnym, w zarządzaniu szkolnym działaniami, reprezentować nas będą: Weronika Krajewska – jako przewodnicząca Rady Samorządu, a także Agnieszka Łopacka, Ania Huczek i Samuel Sendecki oraz wybrani z klas młodszych obserwatorzy: Karolina Raczak, Irena Lorek i Robert Szymik.
Życzymy im wielu szalonych pomysłów i zapału do działania!
Zaczynamy nowy rok szkolny 2017/2018
Nigdy nie wiemy, czy cieszyć się z powrotu do szkoly, czy żałować, że to już koniec wakacji?
Chyba i jedno i drugie. Niestety – koniec już leniuchowania i wakacyjnych przygód.
Ale fajnie jest wrócić do szkoły, spotkać dawno nie widzianych nauczycieli, kolegów i koleżanki.
W tym roku w naszej szkole witamy nowych uczniów: w klasie Iej: Krzysia Sordyla, w klasie IIej Piotrusia Kulę, w klasie IIIej Dawida Maślankę. Do klasy IVej dołączyli: Karolinka Królczyk i Radek Dudek, a do klasy VIIej Konrad Stroka.
Mamy nadzieję, że nowi koledzy i koleżanki będą czuć się w szkole dobrze i znajdą tu wielu przyjaciół. Życzymy im tego!
Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Uczniom życzymy wspaniałego roku szkolnego!
|